Школски пројекти

Немају све учионице четири зида

КА2 пројекта стратешког партнерства

erasmusПриоритетне области у партнерским школама су побољшање континуираног развоја запослених, посебно кроз стварање конкретне могућности за мобилност наставника и међупредметну сарадњу коришћењем иновативних метода. Како се у партнерским школама подучавање ван учионица врши спорадично и несистематично мишљења смо да ће кроз размену добрих пракси ова наставна метода, нарочито у ери пандемије КОВИД19, наићи на позитиван одјек међу запосленима у обе партнерске школе и у друштвеним заједницама.

Циљеви пројекта су постављени као резултат интерне евалуације и комуникације између партнера на пројекту како би се подржао општи циљ пројекта - подизање вештина наставника за извођење наставе ван учионице. Да би постигле циљеве пројекта, португалска и српска школа поделиће сва своја искуства и стручност, док ће сваки партнер на пројекту прилагодити резултате пројекта потребама националних циљних група.

У току припремне фазе школе, учеснице у пројекту договориле су се начелно да направе сајт пројекта, брошуре не оба језика, као и приручнике за наставнике основних школа који ће бити у вези са наставним планом и програмом специфично повезане са наставом ван учионице.

Сајт пројекта : https://notallclassroomsha.wixsite.com/nach4w