Извештај о раду Тима за обезбеђивање квалитета и развој установе за школску 2022/23. годину

На основу Плана рада који је усвојен 30.08.2022. године планирано је шест састанка од којих је шест и одржано.

На првој седници се одржаној 30. августа разамтран је извештај о раду за школску 2021/22.годину,разматран је план рада и активности за нову школску годину  а такође је извршена верификација мандата чланова за школску 2022/23. годину.

На другој седници одржаној 27.09. 2022.године разматран је  разматрано је усклађивање наставних планова и програма, припреме наставника,вођење педаошке документације, аналитичко-истраживачки подаци за даљи развој установе ,такмичења ученика,реализација активности за промоцију и маркетинг школе,праћење и вредновање рада стручних органа и тимова.

Трећа седница одража је  12. децембра на којој је констатовано да је формирана база оперативних и глобалних планова рада наставника. Разматрана је динамика оцењивања ученика и констатовано је да се оцене ученика и активности не евидентирају у есДневнику континуирани  посебно у предметој настави. Такође донета је одлука да се појачју ваннаставне активности и да почне са радом мали хор и фолклорна секција.

На четвртој седници која је одржана 24. фебруара  највише је било речи о уређењу школског простора, озелењавању ентеријара школе и школског дворишта. Радионице за децу из Специјалног одељења, такмичења ученика. Договор о припремама за упис ученика у први разред и стручном усавршавању наставника и стручних сарадника.

Пета седница одржана је 28.02.2023. године где је главна тачка била око организације активности у току марта и априла. Договорено је да април и март буду месеци екологије и да се ради на –сређивању ентеријера и екстеријера школе , на подизању еколошке свести код ученика , стварање одговорности за очување плодова туђег рада као и стварање пријатне радне атмосфере. Договорене су конкретне активности и сатница за спровођење ускршњег базара – који је хуманитарног карактера за децу Специјалног одељења.

Шеста седница одржана је 20. јуна 2023. године на којо је разматрана одлка Владе РС о скраћењу наставне године , о нереалним очекивањима родитеља и дисциплини ученика у школи. Констатовано је да су планиране активности и пројекти реализовани у складу са планом.

Стручни сарадник – педагог Зорица Ђурић, 21.06.2023. године