ОШ“Стеван Јаковљевић“ Параћин

Извештај о раду Ученичког парламента за школску 2022-23. годину

На основу плана рада УП који је донет за школску 2022/23. годину планирана су пет састанка и сви су реализовани.

Први састанак је одржан је 15.09.2022. године, који јe уједно и био конститутивни за школску 2022/23. годину. Реализоване су следеће активности:

• Усвојен је извештај о раду Ученичког парламента за претходну школску годину;
  • Извршен је избор ученика за Ученички парламент и избор председништва (председника, заменика председника, секретара, );
  • Донет је План и програма рада за школску 2022/2023. годину;
  • Упознавање чланова са одредбама Статута и Пословника о раду Ученичког парламента;
  • Педагог школе је поднео извештај о раду школе, извештај о раду директора школе и представила ГПРШ за школску 2021/22. годину, извештај о самовредновању и развојном плану школе.
  • Дат је и предлог стручним органима и Школском одбору, Савету родитеља и директору о правилима понашања у школи, мерама безбедности ученика, Годишњем плану, начину уређивања школског простора.
  • Информисање и укључивање ученика у програм професионалне оријентације у школи;
  • Изабрани су представници ученика, који учествују у раду органа школе.

На другом састанку који је одржан – 4. 11. 2022. године говорило се о спровођењу хуманитарне акције Деца-деци (која је била и реализована). Затим је одржана радионица и презенатација ученицима на тему „Дигитално насиље“ и „Трговина људима“. Једна од тачака је била и сређивање ентеријера школе за предстојеће празнике и реализација хуманитарне акције за Нову годину. Представници УП су предложили да оките јелку и да се са преосталим украсима среди хол школе,панои у школи новогодишњим и божићним радовима ученика.

Трећи састанак је одржан 21. 12.2022.године са акцентом на професионалну оријентацију ученика, анализу успеха у току првог полугођа, сређивање ентеријера школа, правила понашања у школи, права и обавезе ученика.

Четврти састанак одржан је 14. 03. 2023. године. На овом сатанку ученици су направили план учешћа у акцији Тима за унапређење и развој школе – „Месеци екологије“ и учешће у хуманитарној акцији „Дружионица“ СТИО тима и ускршњем хуманитарном базару.

Пети састанак одржан је 12.06. 2023. године. Ученици су разматрали извештај о раду у школској 2022/23. години. На овом састанку је такође УП је гласао за ђака генерације. Усвојен је извештај о раду УП. Дат је предлог плана рада УП за следећу школску годину .

Зорица Ђурић – стручни сарадник педагог
13.06.2023. године